10nisan

Toplum olarak başaracağız

Özersay: “Pankartlarımı yırtarak kazanmamı engelleyemezler”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, Metehan bölgesindeki afişlerinin yırtılması ile ilgili olarak, “Herkes demokrasiyi içine sindirmelidir. Pankartlarımızı yırtarak halkın bize olan ilgisini ve sevgisini ortadan kaldıramazsınız. Ülkede ciddi bir değişimin simgesi olduğumu düşünüyorum ve birileri de bu nedenle adaylığımdan rahatsızdır. Ancak vatandaşlar her şeyin farkındadır. Toplum olarak başaracağız” ifadesini kullandı. Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Özersay, geçtiğimiz gün Girne, Arapköy ve Çatalköy’ü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Toplumun artık bilinçli olduğunu ve 19 Nisan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkın kendi iradesini yansıtacağı bir seçimin yaşanacağını belirten Özersay, ‘Sözde değil, gerçek anlamda bir değişim için ciddi bir talep var. Toplum olarak bu değişimi yapma yolunda 19 Nisan’da başarıya ulaşacağız ve yeni nesil bu görevleri üstlenecek. Buna samimiyetle inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Özersay, dünyayı okuyabilen, anlayabilen, dünyada yaşanan gelişmeleri takip edebilen, yabancı dile hakim, dünyanın anlayabileceği türden politikalar üretebilecek olan yeni neslin artık bu görevi üstlenmesi gerektiğini belirtti.

“SÖZ VERİYORUM”

Özersay, şöyle devam etti:

“19 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde beni göreve getirmeniz halinde, size müzakere masasında bir çözüm vizyonu ile hareket edip haklarımızı en iyi şekilde savunma yanında, bu ülkenin iç sorunlarının çözümü için adım atma sözü veriyorum. Kıbrıs Türk halkının kendi iradesine dayalı bir gelecek kurmak istiyorsak, bu ülkeyi kendimiz yönetmek ve iyi yönetmek zorundayız. İşte bunun da yolu, devletin kurumlarına çeki düzen vermekten geçer. Bugüne değin her hükümet döneminde az veya çok partizanlık ve adam kayırmacılık yapıldı.

Zaten ülkede kamu kaynaklarının verimsiz kullanımında da, adil bir hizmet üretilemiyor olmasında da bunun çok önemli bir rolü vardır. İşte bu nedenle, artık hak edenin hak ettiği işe girmesi, hak edenin hak ettiği terfiyi alabilmesi ve kuralları uygulanması esas olmalıdır. Kamu kurumlarında vatandaşın özlediği şekilde bir hizmet üretilebilmesi için Anayasanın ve yasaların bana verdiği yetkiyi çekinmeden kullanacağım” Özersay, bugün siyaette olan ve yıllarca aynı anlayışla sorunların çözümüne pek bir katkı koyamayan yaklaşımlar yerine daha farklı bir arayış içerisinde olduğunu belirten, gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu kaydetti.

Star Kıbrıs

Yorum Yaz